Kolikrát se Cincinnati Bengals zúčastnili Super Bowlu?

Nejlepší odpověď

Byli dvakrát – sledovali sezóny 1981 a 1988. Při každé příležitosti přišli proti San Francisku 49ers, kteří měli během tohoto období jednoho z nejlepších volajících všech dob v Joe Montaně. V SB XVI zaplatili Bengals cenu za pomalou první polovinu představení a díky 20–0 zaostali díky trojice obratů (dva hluboko na území 49er). Zuřivá druhá poloviční rally je viděla, jak se dostaly do pěti bodů na 26–21 (a mohly být ještě blíž, nebýt obrany branky 49er, která držela brankovou čáru Bengálci odehráli po sobě jdoucí 3. a 4. downové hry z jedné yardové čáry ve 3. čtvrtletí), ale San Fran se držel vítězství.

O sedm let později si Bengals dvakrát udrželi vedení ve 2. poločasu (13–6 a poté 16–13), ale nakonec nemohl zastavit Montanu a přijímače Jerry Rice (jehož 11 úlovků na 215 yardů a TD mu vyhráli M Ocenění VP). Montana zakončil 92 yardový pochod vítězným skóre 10-yardovým úderem na Johna Taylora, ve čtvrtém čtvrtletí zbývalo 34 sekund. Skončil s 357 projíždějícími yardy (rekord Super Bowl) na 23 dokončených z 36 pokusů (stejně jako 14 yardů spěchajících).

Od této hry se Bengálcům podařilo vyhrát pouze jednu hru po sezóně ( v lednu 1991) a nikdy se nedostali přes divizní play-off kolo.

Odpověď

Bengals šel do Super Bowls 16 a 23, v roce 1982 a 1989, v uvedeném pořadí. Obě hry byly těsné, zejména SB 23, a v obou případech zvítězil Joe Montana a San Francisco 49ers.

V Super Bowl 16 si 49ers do poločasu vybudovali náskok 20: 0, pak Bengals se vrátil a v 2. poločase překonal San Francisco 21: 6. Bengals předvedli mnohem větší ofenzívu než San Francisco, ale nedosáhli a hru ukončili 21-26. Poprvé v historii Super Bowlu prohrál tým s největším počtem yardů a největším počtem přistání. 49ers měl 2 TDs a 4 FGs, Bengals 3 TDs.

V Super Bowl 23 vzrostly Bengals 13-6 do 4. čtvrtiny, ale legendární 92 yardová jízda za 3 minuty dala 49ers dopředu a udělal konečné skóre 20-16. Tato Super Bowl byla také historická, protože byla první, ve které byly týmy v poločasu vyrovnány.

Považuji za opravdu zajímavé, že obě tyto Super Bowls byly opravdu dobré hry. To by mohlo znít legračně, pokud jste tehdy nebyli fanouškem fotbalu, ale od roku 1980 do roku 1997 tu bylo 15 nakloněných vítězství, většinou směšné výpadky, a jen 3 dobré hry. Dva z těchto 3 dobrých Super Bowlů byli mezi Bengals a 49ers.