Proč je bod zlomu v tenise tak zásadní?

Nejlepší odpověď

Jako profesionální hráč jsem sám o sobě snadněji vyhrál servisní hry, protože začínáme. Když začnete bod, máte k dispozici celou řadu podání a kroků. Je snazší získat kontrolu nad bodem a mít navrch. Když ovládáte, jak body jdou, máte samozřejmě větší šanci na zisk bodu. To je důvod, proč je to jednodušší v servisních hrách.

Když se vrátíme, začneme častěji v obraně a snažíme se neutralizovat bod, abychom získali kontrolu. začít v defenzivě, je těžší dostat se do ofenzívy a ovládnout bod. To je důvod, proč jsem většina profesionálních zápasů. Hráči si musí vzít pouze jedenkrát, aby si vzali set, vzhledem k tomu, že se konají i další servisní hry. Proto jsou body zlomu zásadní a měly by být vydělávány.

Odpověď

Abychom porozuměli pravidlům, která upravují přestávky v tenisovém zápase, podívejme se, kdy k přestávkám dochází nejdříve .

Hra začíná 15minutovou zahřívací relací. Hráči pak mají jednu minutu na to, aby se usadili, ujistěte se, že je vše v jejich sedadle v pořádku, dostatek dostupných raket, energetické nápoje umístěné se štítky směrem ven ( v případě Rafa) atd. a setkejte se při losování.

Přestávky jsou přidělovány během výměny končí (nebo přecházejí), nebo když se hráč rozhodne pro oddechový čas zranění.

Hráči mění své konce po dokončení liché hry.

(tj. na konci třetí, pátá, hra až do konce setu)

Během výměny koncovek mají hráči nárok na 90sekundovou přestávku . Je třeba poznamenat, že při prvním přechodu na euro nedojde k žádné přestávce. (Pokud však Samotná první hra trvá dost dlouho, rozhodčí usekne pro hráče určitou vůli.)

Pokud se set přesune do nerozhodného stavu (6–6), hráči mění své konce každých 6 odehraných bodů. Zde nejsou udělovány žádné přestávky. Hráč může jen usrkávat nějaké energetické nápoje, ale nemůže sedět na svých sedadlech.

Po dokončení setu dostávají hráči dvouminutovou přestávku . Je jim dovoleno používat to jako přestávku na toaletu.

Hráči nesmějí během setu odcházet z kurtu, kromě případů, kdy jde o oddechový čas. Lékařské časové limity jsou obvykle 3 minuty (obvykle však přesahují tento limit).

Jakákoli neposlušnost povede k porušení kódu.