Hányszor ment a Cincinnati Bengals a Super Bowlba?

Legjobb válasz

Kétszer voltak – az 1981-es és 1988-as szezont követően. Minden alkalommal eljöttek a San Francisco 49ers ellen, akik abban az időszakban Joe Montanában minden idők egyik legnagyobb jelzőhívóját követték el. Az SB XVI-ben a Bengals megfizette az árát a lassú első félévi bemutatásért, 20–0-s lemaradásnak köszönhetően. egy trió forgalom (kettő mélyen a 49er területén). A dühös második félidei rally során öt ponton belülre kerültek 26–21-nél (és még közelebb állhattak volna, ha mégsem lett volna gólvonal a 49-es védelemnél, amely megtartotta a Bengals az egymást követő 3. és 4. lejátszásból az egy yardos vonalról a 3. negyedben), de San Fran tartotta magát a győzelemért.

Hét évvel később a Bengals kétszer is vezetést tartott a 2. félidőben (13–6, majd 16–13), de végül nem tudta megállítani Montanát és a kapust Jerry Rice-t (akinek 11 elkapása 215 yardért és egy TD nyerte az M VP-díj). Montana a 92 yardos menetet a győztes ponthoz kerekítette, John Taylor 10 méteres sztrájkjával 34 másodperccel a negyedik negyedben maradt. 357 passzolt yarddal végzett (Super Bowl-rekord), 36 kísérlet 23 teljesítésével (valamint 14 yard rohanással).

E meccs óta a Bengalsnak csak egy szezon utáni meccset sikerült megnyernie ( 1991 januárjában), és még soha nem jutott túl a divíziós play off fordulón.

Válasz

A Bengals a Super Bowls 16-os és 23-as csapatba került 1982-ben és 1989-ben. Mindkét meccs szoros volt, különösen az SB 23, és mindkét alkalommal Joe Montana és a San Francisco 49ers nyert.

A Super Bowl 16-ban a 49ers 20: 0-s előnyt szerzett a félidőre, majd a Bengals visszatért és a 2. félidőben 21-6-ra felülmúlta a San Francisco-t. A Bengals sokkal több támadást követett el, mint San Francisco, de elmaradt a meccs 21–26-os befejezésétől. A Super Bowl történetében először a legtöbb yardot és a legtöbb touchdownt elért csapat veszítette el a játékot. A 49ers 2 TD-vel és 4 FG-vel, a Bengals 3 TD-vel rendelkezett.

A Super Bowl 23-ban a Bengals 13-6-ra emelkedett a 4. negyedben, de egy legendás 92 yardos vezetés 3 perc alatt a 49ers-t tette meg előrébb jutott, és 20-16-ra tette a végeredményt. Ez a Super Bowl szintén történelmi volt, mivel ez volt az első, amelyben a csapatok döntetlent játszottak a félidőben.

Nagyon érdekesnek tartom, hogy mindkét Super Bowl nagyon jó játék volt. Ez viccesnek tűnhet, ha akkor még nem volt rajongója a futballnak, de 1980-tól 1997-ig 15 lapos győzelem született, amelyek többnyire nevetségesek voltak, és csak 3 jó játék volt. A 3 jó Super Bowl közül kettő a Bengals és a 49ers között volt.