Miért olyan döntő jelentőségű a tenisz töréspontja?

Legjobb válasz

Magam profi játékosként a szervizjátékokat könnyebb megnyerni, mert a pontot kezdjük. Amikor elkezdi a dolgot, Önnek sokféle tálalása és üteme van. Könnyebb megszerezni a pont irányítását és az elsőbbséget. Ha irányítja a pontok menetét, akkor nyilvánvalóan nagyobb esélye van a pont elnyerésére. Ezért könnyebb ezt megtenni a szervizjátékokban.

Amikor visszatérünk, gyakran visszatérünk a védekezésre, és megpróbáljuk semlegesíteni a pontot, hogy megszerezzük az irányítást. Mivel mi védekezésből indul, nehezebb támadásba lendülni és irányítani a pontot. Ezért vagyok a legtöbb profi meccs, a játékosoknak csak egyszer kell szakítaniuk a szett megszerzéséhez, tekintettel arra, hogy más szolgálati játékokat tartanak. Ezért fontosak a töréspontok, amelyeket ki kell használni.

Válasz

A teniszmeccs szüneteire vonatkozó szabályok megértéséhez nézzük meg, mikor történnek először szünetek .

A játék egy 15 perces bemelegítéssel kezdődik. Ezután a játékosoknak egy perc áll rendelkezésükre, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy minden rendben van-e a helyükön, elegendő ütő elérhető-e, energiaitalok címkékkel kifelé ( Rafa esetén), stb., és találkozzon az érme feldobásáért.

A szünetek a váltás során véget ér (vagy váltás), vagy amikor egy játékos sérülési időt választ.

A játékosok egy furcsa játék befejeztével megváltoztatják a végüket.

(azaz a játék végén harmadik, ötödik játék, amíg a szett véget nem ér)

A végváltás során a játékosok 90 másodperces szünetre jogosultak . Meg kell jegyezni, hogy az első átállásnál nincs szünet . (Ha azonban a Maga az első játék elég hosszú időt vesz igénybe, a játékvezető némi lazaságot nyer a játékosok számára.)

Ha a szett döntetlenre vált (6–6), a játékosok minden 6 lejátszott ponton megváltoztatják a végüket. Itt nincsenek szünetek. A játékos csak kortyolhat néhány energiaitalt, de nem ülhet le a helyére.

A szett befejezése után a játékosok két perces szünetet kapnak. . Engedélyezik, hogy ezt WC-szünetként használják.

A játékosok csak akkor léphetnek pályára, ha egy orvosi szünet van. Az orvosi időkorlátok általában 3 percesek (de általában meghaladják ezt a határt).

Minden engedetlenség kódsértéshez vezet.