Ile razy Cincinnati Bengals chodzili na Super Bowl?

Najlepsza odpowiedź

Byli dwa razy – po sezonach 1981 i 1988. Za każdym razem przyjeżdżali przeciwko San Francisco 49ers, których jeden z najlepszych sygnalistów wszech czasów prowadził w tym okresie swoje wykroczenie w Joe Montanie. W SB XVI Bengals zapłacili cenę za powolny występ w pierwszej połowie, tracąc 20-0 dzięki trio rotacji (dwa głęboko na terytorium 49er). Wściekły rajd w drugiej połowie sprawił, że zbliżyli się do pięciu punktów przy 26-21 (i mogliby być jeszcze bliżej, gdyby nie linia bramkowa stojąca obok 49er obrony, która utrzymywała Bengals przegrywają z kolejnymi trzecimi i czwartymi partiami z rzędu w trzeciej kwarcie), ale San Fran utrzymał się, aby wygrać.

Siedem lat później Bengals dwukrotnie prowadził w drugiej połowie (13–6, a potem 16–13), ale ostatecznie nie udało się powstrzymać Montany i odbierającego Jerryego Ricea (którego 11 łapów na 215 jardów i sędzia wywalczył mu M Nagroda wiceprezesa). Montana zakończył marsz na 92 ​​jardach, zdobywając zwycięski wynik, uderzając z 10 jardów do Johna Taylora z 34 sekundami do końca czwartej kwarty. Skończył z 357 podaniami jardów (rekord Super Bowl) w 23 ukończeniach z 36 prób (oraz 14 jardów w pośpiechu).

Od tego meczu Bengalom udało się wygrać tylko jeden mecz po sezonie ( w styczniu 1991 r.) i nigdy nie przeszli do rundy play-off dywizji.

Odpowiedź

Bengalczycy awansowali do Super Bowls 16 i 23, odpowiednio w 1982 i 1989 roku. Oba mecze były wyrównane, zwłaszcza SB 23, i za każdym razem wygrał Joe Montana i San Francisco 49ers.

W Super Bowl 16 49ers prowadzili 20: 0 do przerwy, a potem Bengals wrócił i pokonał San Francisco 21-6 w drugiej połowie. Bengalczycy wystawili się na znacznie więcej ataku niż San Francisco, ale nie udało im się zakończyć meczu 21-26. Po raz pierwszy w historii Super Bowl drużyna z największą liczbą jardów i przyłożeniami przegrała. 49ers mieli 2 niszczyciele czołgów i 4 niszczyciele czołgów, 3 niszczyciele czołgów Bengals.

W Super Bowl 23 Bengals prowadzili 13-6 w czwartej kwarcie, ale legendarna 92 ​​jardowa jazda w 3 minuty postawiła 49ers. wyprzedził i zdobył końcowy wynik 20-16. Ten Super Bowl był również historyczny, ponieważ był pierwszym, w którym zespoły remisowały po przerwie.

Najbardziej interesujące jest to, że oba te Super Bowl były naprawdę dobrymi meczami. To może zabrzmieć zabawnie, jeśli nie byłeś wtedy fanem piłki nożnej, ale od 1980 do 1997 roku było 15 wygranych z przewagą, w większości absurdalnych, i tylko 3 dobre mecze. Dwa z tych 3 dobrych Super Bowl odbyły się między Bengalami a 49ers.